Халфът на националния ни отбор Благой Георгиев започна титуляр и игра до 64-ата минута при загубата на Терек (Грозни) с 0:2 от Рубин (Казан). След втория кръг воденият от легендарния холандец Рууд Гулит тим от Грозни остава без победа – равен и загуба.

Домакините започнаха пределно мотивирани и още във 2-ата минута Владимир Дядюн свали топката към Александър Рязанцев, чийто удар премина покрай вратата. В 11-ата минута Нобоа стреля акробатично, но в аут. В 33-ата минута Дядюн се откъсна по десния фланг и намери около точката на дузпата непокрития Карадениз. Турчинът технично насочи топката в долния десен ъгъл и домакините поведоха с 1:0. Най-чистото положение за Терек до почивката дойде след центриране от ъглов удар, след който защитникът Дмитрий Ятченко стреля покрай гредата.

През втората част съставът на Гулит игра по-открито, но сравнително бързо допусна втори гол. В 57-ата минута Ансалди центрира, бранител на Терек отклони топката и тя отиде точно на крака на Нобоа, който покачи на 2:0. В 64-ата минута Гулит смени Благо Георгиев със защитника Шавиер Зенге.

Следващата седмица Терек се изправя срещу друг тим, който започна сезона с две загуби - Том (Томск), а Рубин ще играе с Анжи./БЛИЦ