Краснодар победи Рубин с 2:0 в мач от 13 кръг на руската Премиер лига, като двубоят се оказа битка за място в Топ 5 на класирането.

Българският халф на гостите от Казан Благой Георгиев игра цял мач за тима си и завърши с жълт картон.

Сергей Петров даде аванс на Краснодар още в осмата минута, когато проби отляво, намери удобна позиция и прати топката във вратата на Сергей Рижиков.

Резервата Рикардо Лаборде подпечата победата на домакините с попадението си в 72-ата минута. Любопитен момент в мача се случи в 67-ата минута, когато в игра за Краснодар се появи 40-годишният Руслан Аджинджал, който замени Газински.

С този успех Краснодар излезе на трето място в класирането с 24 точки, само една по-малко от втория ЦСКА (Москва). С 24 точки са още Терек и Кубан. Рубин е осми с 20 точки.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 9 ноември (неделя): Спартак (Москва) – Арсенал (Тула)

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 32, 2.ЦСКА (Москва) 25, 3.Краснодар 24, 4.Терек 24, 5.Кубан 24 и др.