Българският национал Благой Георгиев и Терек се класираха за четвъртфиналите на Купата на Русия след победа с 2:0 над Торпедо (Владимир). Следващият съперник на тима от Грозни ще бъде победителят от мача между Спартак (Москва) и Волга.

Терек стигна до първата си домакинска победа от близо три месеца след попадения на Александър Павленко и Мусавенкоси Мгуни в началото на второто полувреме. С асистенции и за двете попадения се отчете Олег Власов.

Захари Сираков и Георги Пеев записаха по 90 минути за Амкар при домакинското поражение с 0:2 от Рубин. Тимът от Казан стигна до успеха с голове на Лебеденко и Касаев в първите 25 минути на мача. Съперник на Рубин в четвъртфиналите ще бъде победителят от двубоя между Локомотив (Москва) и Луч-Енергия./БЛИЦ