Българският футболист Благой Георгиев пропусна дузпа за Рубин при тежката загуба от немския втородивизионен Унион (Берлин) с 0:4 в контрола, която е част от лагера на тима от Казан в Германия.

Унион взе аванс от 2 гола още до 11-ата минута с голове на Кристофер Куиринг (2) и Максимилиан Тил (10). В края на полувремето Максим Кануников бе спънат в наказателното поле на домакините, но Благо Георгиев не успя да вкара дузпата, след като нацели нпречната греда.

В края на второто полувреме Унион отбеляза още 2 попадения чрез Мартин Дауш (85) и Ерол Цейнулаху (90).

Треньор на Унион два пъти бе Георги Василев – Гочето, който през 2001 година изведе столичани, които бяха в Трета лига, до финал в турнира за купата на Германия.