Българският полузащитник Благой Георгиев записа цял мач и асистенция при победата с 2:0 на Терек като домакин на ФК Краснодар в мач от 30-ия кръг на руската Премиер лига. В 88-ата минута Благо центрира отдясно и бившият нападател на Металург (Донецк) Муса Мгуни отбеляза за 2:0. Преди това, в 69-ата минута, Александър Павленко реализира първия гол в мрежата на Игор Усминский. След победата Терек Грозни е на 11-о място с 31 точки, докато Краснодар е на 9-о място с 38.

В друг мач от кръга Димитър Макриев остана на резервната скамейка при поражението с 1:3 от Анжи Махачкала, докато Виктор Генев за пореден път остана извън групата за мача. Два от головете за успеха реализира звездата на Анжи – Самуел Ето'о./БЛИЦ