Българският халф Благой Георгиев се отличи с асистенция за Терен при успеха с 2:1 над Васлуй в контролна среща, играна в Австрия. Бившият национал игра цял мач за тима от Грозни, докато през първото полувреме за румънците на терена беше Живко Миланов.

Терек откри резултата в 78-ата минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Георгиев подаде към Лебеденко, който прати топката в далечния долен ъгъл на вратата. Три минути по-късно Васлуй изравни, а две минути преди края Олег Власов донесе победата на руския тим с удар от 20 метра.

„Стана здрав мач, на този етап важното е, че физически всички сме добре подготвени. На втория лагер през юли, предполагам, че ще работим повече за тактика и ще сме напълно готови за началото на първенството на 22 юли”, коментира Благо.