Българският халф Благой Георгиев вкара гола за Терек при равенството 1:1 с Ростов в мач от 41 кръг на руската Премиер лига.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута чрез Роман Адамов, но в 39-ата Георгиев изравни с удар от границата на наказателното поле.

Българинът изведе Терек с капитанската лента и игра през целия мач. В 36-ата минута юношата на Славия получи жълт картон за фаул срещу Ектор Бракамонте.

Срещата беше прощален мач за известния руски рефер Игор Егоров, който завърши съдийската си кариера.

В друг мач от кръга Краснодар победи Волга с 2:1 и даде надежда на Том, че може да се пребори за оставането си в Премиер лигата.

Бившият играч на “Левски” Жоазиньо игра 72 минути за Краснодар и бе заменен от Марцваладзе. Ексфутболистът на Черноморец Марсио Абреу игра цял мач за тима на Славолюб Муслин.

Юра Мовсисян вкара и двата гола за Краснодар, а Каряка бе точен за Волга в 71-ата минута от дузпа.