Благой Георгиев игра цял мач за Терек при победата с 2:0 над Спартак (Налчик) в среща от 38 кръг на руската Премиер лига. С този успех тимът от Грозни сложи край на серията си от две поредни загуби.

Попаденията за Терек бяха реализирани от Жозе Маурисио в 25-ата минута и от Пьотър Полчак в 83-ата. В 70-ата минута домакините останаха с човек повече, тъй като Аднан Захирович получи червен картон за груб фаул срещу Благой Георгиев в центъра на терена.

Успехът изкачи Терек на 10-о място с 44 точки. Спартак (Налчик) остана на последната 16-а позиция с 27 точки. Двата отбора играят във втората осмица на класирането, където ще бъде определено подреждането на отборите от девето до 16-о място. Последните два отбора изпадат директно, а 13-ият и 14-иеят ще играят бараж за оставане.