Българският национал Благой Георгиев игра цял мач за Терек (Грозни) при загубата като гост с 0:1 от ЦСКА (Москва) в мач от 27-ия кръг на руската Премиер лига.

Единственото попадение за домакините реализира още в 3-ата минута Томаш Нецид. Благо Георгиев имаше шанс на два пъти да застраши вратаря на ЦСКА Игор Акинфеев, но и при двата удара стражът бе на мястото си.

В началото на двубоя бившият защитник на българския ЦСКА Радослав Забавник сгреши фатално, Нецид се възползва и от пет метра прати топката във вратата на гостите от Грозни.

Валентин Илиев отново остана на резервната скамейка за Терек. Това бе дебютен успех за новия треньор на ЦСКА (Москва) Леонид Слуцкий, който замени преди няколко дни Хуанде Рамос.

След този мач ЦСКА (Москва) се изкачи на четвърто място с 46 точки, но има мач повече от всички останали отбори. Терек е на 10-а позиция с 33 точки./БЛИЦ

Спартак (Налчик) – Кубан

Класиране след 27 кръг: 1.Рубин 56 (27 мача), 2.Спартак (Москва) 52 (26 мача), 3.Зенит 47 (26 мача), 4.ЦСКА (Москва) 46 (27 мача), 5.ФК Москва 44 (26 мача) и др.