Националът Благой Георгиев игра 90 минути при загубата на Терек (Грозни) с 2:4 от ЦСКА (Москва) в мач от 12-ия кръг на руската Премиер лига. След поражението Терек остана на 12-о място с 12 точки, а ЦСКА излезе на върха с 22 точки, колкото има и Анжи. Московските “армейци” са с мач по-малко от тима от Махачкала, който по-рано победи с 2:0 Спартак (Налчик).

ЦСКА стигна лесно до победата днес и водеше с 4:0. Сейду Думбиа отбеляза първия гол в 19-ата минута, за 2:0 точен беше Вагнер Лав в 36-ата. Кейсуке Хонда направи 3:0 в 52-ата минута, а за 4:0 се разписа Вагнер Лав. В края на мача Мурсио върна два гола за Терек. Той се разписа в 86-ата и 88-ата минути.

Други двама българи - Захари Сираков и Георги Пеев, също записаха загуба. Те играха цял мач при поражението на Амкар (Перм)  2:3 като гост от Кубан (Краснодар). Гостите от Перм повеждаха на два пъти в резултата - за 1:0 и 2:1, но домакините от Кубан в крайна сметка спечелихпа с 3:2. Победното попадение реализира Георге Бучур в 87-ата минута./БЛИЦ