Том победи Терек с 3:0 в българското дерби на 39 кръг на руската Премиер лига. Пламен Николов започна като титуляр за домакините от Томск, а Благой Георгиев беше в стартовия състав на гостите. Срещата беше от втората осмица на класирането.

Николов, който играе в Том под наем от Литекс, беше заменен принудително точно преди почивката, след като получи мускулна контузия малко по-рано. Георгиев остана на терена през целия мач, а в 66-ата минута получи жълт картон за удар с лакът срещу съперников играч.

Руслан Нахушев даде аванс на томчани в добавеното време на първата част, а Иля Гултяев удвои в 68-ата минута. Класическата победа на Том беше оформена от Денис Бояринцев шест минути преди края.

Въпреки успеха тимът от Томск остана на предпоследното място в класирането с 32 точки и е на цели 10 точки от местата, които със сигурност ще му гарантират оставане в Премиер лигата. Терек е 11-и с 44 точки.