Терек (Грозни) записа първа победа за сезона в руската Премиер лига, след като в мач от 3 кръг се наложи с 2:0 над Том (Томск) като домакин.

Българският национал Благой Георгиев започна мача като резерва, но в 72-ата минута се появи в игра на мястото на Есаме.

Тимът на Рууд Гулит стигна до успеха с голове в първите 20 минути на мача. Маурисио бе точен от дузпа в 14-ата минута, а 6 по-късно Родриго Тиуи се възползва от грешка на вратаря Алексей Ботвинев.

С тази победа тимът от Грозни излезе на 12-о място в класирането с 3 точки. Том е на последната 16-а позиция без актив. Лидер е Зенит със 7 точки, една повече от Волга, Рубин и Кубан./БЛИЦ

Терек – Том 2:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 7, 2.Волга 6, 3.Рубин 6, 4.Кубан 6, 5.Краснодар 5, 6.Ростов 4 и др.