Терек (Грозни) загуби с 0:2 гостуването си на Спартак (Москва) в мач от петия кръг на Висшата лига на Русия. Двамата българи в състава на гостите Благой Георгиев и Валентин Илиев играха пълни 90 минути. В 56-ата минута Михаил Мишченко получи червен картон и това разстрои играта на чеченския отбор.

До края на двубоя домакините натиснаха и заслужено поведоха, след като имаха числено предимство на терена. В 72-ата минута Владимир Бистров откри за 1:0, а Уелитом в 82-ата оформи крайното 2:0 в полза на Спартак.

Спартак Москва се изкачи на седмо място в класирането със седем точки, колкото има и осмият Терек Грозни./БЛИЦ

Утре: Рубин – Динамо (Москва), Амкар – Кубан, Локомотив (Зенит), Химки – Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.КРИЛЯ СОВЕТОВ 9, 2.Динамо (Москва) 9, 3.Зенит 8, 4.ФК Москва 8, 5.Рубин 8 и др.