Българският национал Благой Георгиев игра цял мач за Терек (Грозни), който в мач от 6-ия кръг на руската Премиер лига завърши наравно 1:1 като домакин на Динамо (Москва).

Дмитрий Комбаров, който влезе в игра само минута по-рано, откри резултата в полза на Динамо след един час игра. Терек обаче стигна до точката по изключително драматичен начин.

В 63-ата минута Ковалчик остави Динамо с човек по-малко, след като получи втори жълт картон. Въпреки численото предимство обаче, отборът от Грозни така и не успяваше да вкара гол. В последния възможен момент от даденото от съдията допълнително време, Терек получи право да изпълни дузпа за нарушение на Колодин срещу Садаев. Зад топката застана Лахиялов, който не сбърка и вкара за 1:1.

На 19 април: Анжи – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.Рубин 12., 2.Спартак (Налчик) 11, 3.ЦСКА (Москва) 11, 4.Зенит 11, 5.Терек 9 и др.