Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр за Терек при победата с 2:1 над един от стойностните отбори Локомотив (Москва) в мач от 23-ия кръг в руското първенство. Бившият футболист на Славия остана на терена до 83-ата минута, когато бе сменен от Гогуа.

Другият българин в състава на Терек – Валентин Илиев не взе участие в мача. Бившият играч на ЦСКА Радослав Забавник игра 90 минути за тима от Грозни, а друг бивш „армеец” Флорентин Петре се появи в игра в 55-ата минута.

Садаев откри за Терек в 24-ата минута, а в началото на второто полувреме Панку удвои преднината на домакините. Родолфу отбеляза почетното попадение./БЛИЦ

Кубан – Криля Советов

Класиране след 23 кръг: 1.Рубин 47, 2.Спартак (Москва) 43, 3.Зенит 40, 4.ЦСКА 39, 5.Локо (Москва) 38, 6.ФК Москва 37, 7.Динамо (Москва) 34, 8.Сатурн 32, 9.Терек 30 и др.