Българският национал Благой Георгиев се завърна в игра с гол за клубния си отбор Терек (Грозни). Както е известно, юношата на Славия лекуваше контузия в колената през последните месеци, но вече е готов за игра. В контролата срещу Спартак (Налчик) Георгиев игра през цялото второ полувреме.

Срещата завърши при резултат 3:1 за Терек, а Благо оформи крайния резултат в 87-ата минута, вкарвайки от дузпа.

На 12 септември на Георгиев и съотборниците му предстои гостуване на Динамо (Москва) от 20-ия кръг на Висшата лига в Русия. Все още обаче българинът не е готов да играе 90 минути. Както е известно, той пропуска първите две евроквалификации на България срещу Англия (0:4) и Черна гора във вторник, но по всяка вероятност ще намери място сред титулярите за срещата срещу Уелс на 8 октомври в Кардиф. /БЛИЦ