Благой Георгиев приключи участието си в турнира за Купата на Русия, след като Терек отстъпи с 1:2 след продължения на Волга (Нижний Новгород) в 1/4-финален мач от надпреварата.

Българският полузащитник беше титуляр за тима от Грозни и остана на терена през всичките 120 минути на двубоя, но не успя да помогне на отбора си да избегне отпадането. Георгиев получи жълт картон в 111-ата минута.

Шамил Асилдаров изведе Терек напред в резултата в добавеното време на първата част, реализирайки от дузпа. За нарушението, довело до 11-метровия наказателен удар, червен картон получи Михаил Кержаков. Сергей Бендз изравни за Волга в 68-ата минута, а решителното и оказало се победно попадение за домакините реализира Андрей Каряка в 98-ата от дузпа.

Терек също завърши срещата в намален състав, след като червен картон в 120-ата минута получи Мачей Рибус. На 1/2-финалите за Купата на Русия Волга ще играе Динамо (Москва), който снощи елиминира Зенит след успех с 1:0 в Санкт Петербург.