Българският полузащитник Благой Георгиев се отличи с асистенция и много силна игра за Терек при победата с 2:1 над Мордавия (Саранск) в мач от 15-ия кръг на руската Премиер лига.

Капитанът на домакините подаде от ъглов удар за второто попадение, дело на Аилтон в 66-ата минута. Корнерът пък дойде след отразяване на негов изстрел. Лежар в 12-ата пък откри резултата. Към края на първата част Благо и Аилтон направиха отлична комбинация в наказателното поле, но вратарят на гостите изби с крак.

Мордавия отбеляза почетното попадение в първата минута на добавеното време. Братята Руслан и Рустем Мухаметшин комбинираха пред наказателното поле на Терек и първият очи в очи със стража не сбърка.

С победата Терек събра 28 точки и излезе временно на 4-ото място. Мордавия пък инкасира 11-а загуба и е последен с 8 точки.