Бившият български национал Благой Георгиев игра цял мач и записа асистенция при домакинската загуба на Рубин (Казан) от Краснодар с 1:2 в среща от 22-ия кръг на руската Премиер лига.

Освен с подаването за единствения гол на домакините, българинът се отличи и с жълт картон. Георгиев започна силно и постоянно създаваше опасности пред противниковата врата. Така в 22-та минута българинът центрира опасно към Владимир Дядюн, чийто първи удар беше избит от вратаря, но при добавката нападателят се разписа за 1:0.

Радостта на тима от Казан трая само десет минути, след като Маурисио Перейра изравни – 1:1. До края на полувремето Рубин бе по-активният тим, като Георгиев дори участваше в две положения за гол, които не бяха оползотворени.

След почивката в 72-ата минута Георгиев си изкара и жълт картон. В 85-ата минута пък Перейра вкара втори гол и донесе успеха за гостите, които вече са втори във временното класиране с 44 точки. Рубин остава четвърти с 39 точки.