Бившият национал Благой Георгиев вкара гол за младежкия тим на Амкар при победата над Кубан в мач от 17 кръг на младежкото първенство на Русия.

Благой Георгиев и Захари Сираков подсилиха отбора до 21 г. На тима от Перм, който нямаше победа от 25 септември (5 загуби и 1 равенство) и се намира в дъното на класирането.

Георгиев игра цял мач и вкара първия гол в мача още в 4-ата минута. Сираков беше заменен от Тюкалов на почивката. Именно Тюкалов вкара второто попадение в срещата в 81-ата минута.

С този успех Амкар събра 15 точки, напусна последното място на класирането и вече е 14-и. Кубан, който има същия точков актив, вече е 16-и.

Утре от 12:45 часа българско време е мачът между първите отбори на Амкар и Кубан. За момента не е ясно дали Благой Георгиев и Захари Сираков ще вземат участие в тази среща.