Българският национал Благой Георгиев игра за Терек (Грозни) при победата с 2:0 над Криля Советов. Двубоят бе от 14-ия кръг на руската Висша лига и беше първи мач за Благо и съотборниците му след уволнението на треньора Рууд Гулит.

Вратата на тима от Самара пази бившият страж на Славия и ЦСКА Райс Мболи. Привлеченият преди дни от Славия Виктор Генев пък не бе включен в групата на Криля Советов за днешния мач.

Благой Георгиев остана на терена до 79-ата минута, когато бе заменен от Заур Садаев. Попаденията във вратата на Мболи вкараха Александър Павеленко в 28-ата минута и Шамил Асилдаров от дузпа в 56-ата.

След успеха Терек събра 15 точки и се изкачи на 11-ото място. Криля Советов е на предпоследната 15-а позиция с 11 точки.

В друг мач от кръга Зенит победи с 2:0 като гост Волга. И двете попадения вкара звездата Александър Кержаков.

Зенит събра 26 точки и заема 2-ото място, на 2 зад лидера ЦСКА (Москва), който има и мач по-малко. Следват Динамо (Москва) и Анжи - с по 23 точки. /БЛИЦ