Зенит не пропусна възможността да се върне на третото място в руската Премиер лига и се наложи с 2:0 над Терек в мач от 28 кръг.

Българите Валентин Илиев и Благой Георгиев започнаха като титуляри за гостите от Грозни. Илиев бе заменен още в 19-ата минута от бившият си съотборник в ЦСКА Радослав Забавник, докато Георгиев игра цял мач.

Занит откри резултата в 26-ата минута с попадение на Фатих Теке, който с глава засече центриране на Ширл. 13 минути по-късно домакините удвоиха аванса си след автогол на Уциев.

С тази победа Зенит се качи на трето място с 50 точки, на две пред ФК Москва и на пет от втория Спартак (Москва). Терек, който доиграва сезона е 11-и с 33 точки./БЛИЦ

Локомотив (Москва) – Амкар

Класиране след 28 кръг: 1.Рубин 59, 2.Спартак (Москва) 55, 3.Зенит 50, 4.ФК Москва 48, 5.ЦСКА Москва 46, 6.Локо (Москва) 46 (27 мача) и др.