Благой Георгиев и Рубин загубиха с 1:2 като гост на Сион в мач от Група „В“ на Лига Европа. В другия мач от групата Ливърпул изтърва победата и завърши 1:1 като гост на Бордо.

Българският халф игра цял мач за тима от Казан в Швейцария и завърши срещата с жълт картон в актива си. И двата гола за домакините бяха отбелязани от Муса Конате.

Той откри резултата в 11-ата минута, а Максим Канунников изравни в 65-ата. Девет минути преди края Конате донесе победата на Сион.

Ливърпул не успя да стигне до първа победа от четири мача, след като девет минути преди края резервата Жусие вкара за Бордо. Адам Лалана откри резултата в 65-ата минута, когато вкара хубав гол, след като прекара топката между краката на защитника на домакините Пабло.

Фелипе Коутиньо и Дани Ингс имаха добри възможности за гол за „червените“, но не успяха да преодолеят вратаря на „жирондинците“ Седрик Карасо.