Благой Георгиев вкара два гола при победата на Оренбург с 3:0 срещу Арсенал (Тула) в мач от първия пролетен кръг (18-и) в руската Премиер Лига. 35-годишният български полузащитник игра 90 минути. Още в 3-ата минута той изведе тима си напред в резултата с прекрасен гол от пряк свободен удар.

В 21-ата минута Георгиев направи резултата 2:0 с отлично изпълнена дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Херсон Вергара срещу Роман Воробьов в наказателното поле. През втората част домакините вкараха още един гол. Роман Воробьов направи победата на Оренбург класическа с удар отблизо.

90 минути за Арсенал (Тула) записа българският офанзивен халф Михаил Александров, а защитникът Иван Иванов също бе титуляр, но остана на терена до 76-ата минута, когато бе сменен от Олег Власов.