Великден вдъхнови Благой Георгиев за силен мач за Оренбург. Тимът надви бившия отбор на българина – Терек, с 2:1. Георгиев подаде за първия гол на домакините в 27-ата минута, дело на Денис Попович. Георге Грозав изравни в 73-ата минута. В 89-ата Благо Георгиев отново бе много активен и с присъствието си до вратата принуди Заурбек Плиев да си забие красив автогол.

След успеха Оренбург е на 14-то място с 19 точки. От елита директно изпадат 15-ият и 16-ият, а 13-ият и 14-ият играят баражи. На последното спасително място на този етап е Анжи (Махачкала) с 24 точки, т.е. Оренбург и Благой Георгиев са на 5 точки от спасителната зона.

Лидер е Спартак (Москва) с Ивелин Попов с 51 точки, на второ място е ЦСКА (Москва) с 44 и мач повече, Зенит е с 43.