Благой Георгиев игра като титуляр за Рубин при загубата с 0:1 от водача в Премиер лигата на Русия Зенит. Аксел Витсел отбеляза единствения гол в 68-ата минута. С успеха Зенит се реваншира пред феновете си за сензационната загуба от Мордовия през уикенда. Отборът на Андре Вилаш-Боаш има аванс от 7 точки пред шампиона ЦСКА (Москва), а Рубин заема 8-о място в подреждането, но може да се смъкне и по-надолу след изиграването на останалите двубои от междинния кръг. Още преди началото на двубоя над Казан заваля сняг, който направи условията за игра много тежки.

В 9-ата минута казанци получиха фаул на ъгъла на наказателното поле, но ударът на Благо Георгиев мина покрай вратата. В 31-ата минута Сергей Рижиков спаси далечен удар на Анатолий Тимошчук, а в следващата атака на питерци Рязанцев уцели гредата. Втората част започна с още една греда за Зенит, отново след удар на Рязанцев. В 68-ата минута Аксел Витсел даде аванс на Зенит. Белгиецът завърши перфектна комбинация с участието на Рязанцев и Рондон. След гола домакините тръгнаха с всички сили в атака. В 76-ата минута силен удар на Георгиев срещнa крака на противников футболист и излезе в корнер./БЛИЦ