Българският национал Благой Георгиев игра цял мач за Терек при домакинското 0:0 с Локомотив (Москва) в двубой от 8 кръг на руската Премиер лига.

Георгиев отново направи силен мач с екипа на тима от Грозни. Домакините обаче нямаха шанс да стигнат до успеха. Съдиите отмениха два техни гола, а на два пъти и гредите спасиха вратаря на гостите Гилерме.

В 30-ата минута след центриране на Благой Георгиев Ляхиялов прати топката в мрежата, но след като първоначално даде гол, реферът го отмени. Оказа се, че последният удар по топката е бил нанесен с ръка.

В началото на второто полувреме нов гол на Терек бе отменен. Този път при разбъркване в наказателното поле Ектор Бракамонте се бе оказал в положение на засада. С това равенство и двата тима събраха по 11 точки, но Локомотив е пети в класирането, а тимът от Грозни е шести./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 8 КРЪГ
От 30 април (петък)
Анжи – Криля советов 0:0
От 1 май (събота)
Терек – Локомотив (Москва) 0:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 1 май (събота): Спартак (Налчик) – Динамо (Москва)
На 2 май (неделя): Сибир – Ростов, ЦСКА (Москва) – Том, Сатурн – Зенит, Алания – Рубин, Амкар – Спартак (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.СПАРТАК (НАЛЧИК) 15, 2.Зенит 15, 3.ЦСКА (Москва) 14, 4.Рубин 13, 5.Локомотив (Москва) 11 и др.