Българският национал Благой Георгиев игра цял мач за Терек при домакинската загуба с 1:3 от Ростов в мач от 25 кръг на руската Премиер лига.

Гостите от Ростов на Дон дръпната с 3:0 още до почивката с попадения на Гацкан, Павленко и Ахметович, а почетното попадение за Терек бе реализирано от Садаев в 52-ата минута.

Бившият играч на ЦСКА Радослав Забавник също бе титуляр за тима от Грозни, а в 72-ата минута бе заменен от друг бивш “армеец” Флорентин Петре.

В другия ранен днешен мач Спартак победи Локомотив с 3:0 в московското дерби след попадения на Жано Ананидзе, Велитон и Куинси Овусу-Абейе. С гола си Ананидзе стана най-младият голмайстор в историята на руския шампионат – на 17 години и 8 дни. Той подобри постижението на Александър Салугин от ЦСКА (Москва), който през ноември 2005 г. вкара на Алания на 17 години и 27 дни. Това е първият успех на Спартак над “железничарите” от 3,5 години./БЛИЦ

Днес: Кубан – Зенит, ФК Москва – Криля советов

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 50, 2.Спартак (Москва) 49, 3.ЦСКА (Москва) 43, 4.Зенит 43, 5.Локомотив (Москва) 41 и др.