Байер (Леверкузен) и Байерн завършиха 0:0 в бледо дерби от 29-ия кръг на Първа бундеслига. Баварският колос е лидер във временното класиране с 69 точки, а вторият РБ Лайпциг е с 61. Байер (Леверкузен) пък е 11-и с 36 точки.

Домакините играха с човек по-малко от 59-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи хърватинът Тин Йедвай. Той получи първия си жълт картон в 50-ата минута и само девет по-късно бе изгонен от рефера.

В отсъствието на голмайстора си Роберт Левандовски Байерн имаше няколко възможности да реализира, но пропуски направиха

Давид Алаба, Тиаго Алакантара, Артуро Видал  и Томас Мюлер.

Тимът на Карло Анчелоти има една победа в последните си три двубоя – тази над Борусия (Дортмунд), като преди това падна от Хофенхайм. Към негативната серия трябва да прибавим и 1:2 от Реал (Мадрид) в първи четвъртфинал от Шампионската лига.