Блекбърн победи у дома Ливърпул с 3:1 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига и задълбочи кризата в лагера на „мърсисайдци”, които след това поражение може още по-сериозно да се замислят за уволнението на Рой Ходжсън и търсенето на нов мениджър.

Роувърс напълно заслужено спечелиха трите точки, след като успяха да се възползват при повечето си положения за гол. Точни за успеха на Блекбърн бяха Олсон в 32-рата минута и Бенжани, който добави още две попадения в 38-ата и в 57-ата минути. Почетното попадение за Ливърпул бе дело на капитана Стивън Джерард в 81-ата минута. Пет минути по-късно Джерард изпусна и дузпа.

След загубата „червените” имат 25 точки в актива си и са 11-ти в класирането, докато Блекбърн 9-и с актив от 28 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
От 4 януари (вторник)
Блекпул – Бирмингам 1:2
0:1 Александър Хлеб (25), 1:1 Дъдли Кембъл (68), 1:2 Скот Дан (89)

Манчестър Юнайтед - Сток Сити 2:1
1:0 Хавиер Ернандес (27), 1:1 Дийн Уайтхед (50), 2:1 Нани (62)

Фулъм – Уест Бромич 3:0
1:0 Стивън Дейвис (45+1), 2:0 Клинт Демпси (56), 3:0 Бреде Хангеланд (65)

Нюкасъл – Уест Хям 5:0
1:0 Брест (18), 2:0 Брест (39), 3:0 Нолан (45), 4:0 Брест (60), 5:0 Льовенкрандс (63)

Болтън – Уигън 1:1
1:0 Морено (54), 1:1 Стам (80)

Блекбърн – Ливърпул 3:1
1:0 Олсон (32), 2:0 Мварувари (38), 3:0 Мварувари (57), 3:1 Джерард (81)

Евертън – Тотнъм 2:1
1:0 Саха (3), 1:1 Ван дер Ваарт (11), 2:1 Колман (76)