Блекбърн спечели първата си победа като гост от началото на сезона, а Болтън допусна четвърта поредна загуба, след като Роувърс се наложи с 2:0 при визитата си на “Рийбок Стейдиъм” в 13-ия кръг на Висшата лига. Това стана в отсъствието на мениджъра Сам Алърдайс, който претърпя операция на сърцето

Дейвид Дън откри резултата в 32-ата минута след удар извън наказателното поле. Преди това той бе стрелял от воле в аут, а негов удар с глава бе избит от голлинията. Матю Тейлър от Болтън пък нямаше шанс при изпълнение на фаул, когато топката срещна горната греда.

Предимството на Блекбърн през втората част се изразяваше в удари на Ел-Хаджи Диуф и Джейън Робъртс, които бяха изчистени от голлинията. Все пак 17 минути преди края гостите стигнаха до втори гол, когато Самюъл Рикетс си заби автогол с глава.

Защитникът искаше да върне топката към вратаря Юси Яскелайнен, след като засече дълъг прехвърлящ отбраната пас на Брет Емертън. Той обаче на видя, че финландският страж бе напуснал вратата си, също в опит да пресече подаването./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
От неделя, 22 ноември
Болтън - Блекбърн 0:2
0:1 Дейвид Дън (32), 0:2 Самюъл Рикетс (73)

От събота, 21 ноември
Ливърпул – Манчестър Сити 2:2
1:0 Мартин Шкъртел (50), 1:1 Емануел Адебайор (69), 1:2 Стивън Айрлънд (76), 2:2 Йоси Бенаюн (78)

Бирмингам - Фулъм 1:0
1:0 Лий Бойър (16)

Бърнли - Астън Вила 1:1
1:0 Стивън Колдуел (9), 1:1 Емил Хески (86)

Челси - Уулвърхемптън 4:0
1:0 Флоран Малуда (5), 2:0 Микаел Есиен (12), 3:0 Микаел Есиен (22), 4:0 Джо Коул (56)

Хъл Сити - Уест Хям 3:3
0:1 Гилермо Франко (5), 0:2 Джак Колисън (11), 1:2 Карлтън Коул (27-автогол), 2:2 Камил Сайет (44), 3:2 Джими Булард (45+1-дузпа), 3:3 Мануел да Коща (69)

Съндърланд - Арсенал 1:0
1:0 Дарън Бент (71)

Манчестър Юнайтед – Евертън3:0
1:0 Дарън Флетчър (35), 2:0 Майкъл Карик (67), 3:0 Антонио Валенсия (76)