Блекбърн се класира за четвъртфиналите за ФА Къп. Тимът разби Сток Сити с 4:1 в мач от 5-ия кръг на турнира. Срещата започна отлично за "грънчарите", които поведоха с гол на Питър Крауч в 10-ата минута, но допуснаха пълен обрат. В герой за Блекбърн се превърна Джошуа Кинг. 22-годишният нападател заби впечатляващ хеттрик (36, 50, 55), с който реши всичко. Четвъртото попадение беше дело на Руди Жестед от дузпа секунди преди почивката. Сток Сити играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Джеф Камерън беше изгонен с директен червен картон.

В същото време Рединг удари Дарби Каунти с 2:1 като гост и също продължава напред в турнира. "Овните" обаче от 39-ата минута играха с човек по-малко след изгонването на Стивън Уорнък. Хал-Робсън Кану откри за "кралските поданици" в 52-ата минута, а Дарън Бент изравни след час игра. Славната звезда Якубу Айегбени влезе като резерва и само 9 минути по-късно се превърна в герой за Рединг с гол за крайното 1:2.