Блекбърн удържа нулевото равенство в домакинството си срещу Съндърланд в мач от 8 кръг на Висшата лига, въпреки че капитанът Кристофър Самба бе изгонен в края на първото полувреме.

Самба получи директен червен картон в добавеното време на първата част, след като повали на границата на наказателното поле нахлуващия в пеналта Дани Уелбек.

Нападателят на Съндърланд Дарън Бент пропиля най-чистото положение в мача в средата на първата част, когато се озова сам срещу Дейвид Робинсън, но би слабо и право във вратаря на Блекбърн.

Под непрестанния дъжд на “Иууд Парк”, Бент имаше още една добра възможност през второто полувреме, но ударът му с глава след центриране на Ахмед Ел Мохамади мина встрани от вратата.

Двата тима имат по 9 точки след изиграването на 8 мача, но Съндърланд е на 13-о място заради по-добрата си голова разлика. Блекбърн е една позиция по-назад./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Арсенал – Бирмингам 2:1
0:1 Никола Жигич (33), 1:1 Самир Насри (41-дузпа), 2:1 Маруан Шамак (47)

Болтън – Сток Сити 2:1
1:0 Чунг-Йонг Лий (22), 1:1 Рори Делап (48), 2:1 Иван Класнич (90)

Фулъм – Тотнъм
1:2
1:0 Диоманси Камара (30), 1:1 Роман Павлюченко (31), 1:2 Том Хъдълстоун (64)

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:2
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Нани (25), 2:1 Патрис Евра (50-автогол), 2:2 Сомен Чой (55)

Нюкасъл – Уигън 2:2
0:1 Чарлз Н`Зогбиа (22), 0:2 Чарлз Н`Зогбиа (23), 1:2 Шола Амеоби (72), 2:2 Фабрицио Колочини (90)

Уулвърхемптън – Уест Хям 1:1
1:0 Матю Джарвис (10), 1:1 Марк Ноубъл (53-дузпа)

От 17 октомври (неделя)
1:0 Тим Кейхил (34), 2:0 Тим Кейхил (50)
0:1 Карлос Тевес (67), 1:1 Марлън Херууд (78), 1:2 Карлос Тевес (79), 1:3 Давид Силва (90), 2:3 Гари Тейлър-Флетчър (90+3)