Новакът Блекпул победи у дома Ливърпул с 2:1 в отложен мач от английската Висша лига. Срещата на „Блумфийлд Роуд” започна чудесно за гостите, които поведоха в резултата още в 3-ата минута, когато Фернандо Торес бе изведен добре отдясно в наказателното поле на домакините и с точен диагонален удар в горния ъгъл откри за 0:1. Много бързо обаче "мандарините" успяха да стигнат до изравнително попадение. В 12-а минута футболистите на Ливърпул изгубиха една топка в центъра на терена, последва голов пас към Гари Тейлър Флетчър, който финтира защитник и отбеляза за 1:1. Три минути по-късно Дъдли Кембъл имаше шанс да направи обрата пълен, но ударът му с глава излезе в аут. В 29-а минута след грешка на Хосе Рейна, Флетчър се опита да го прехвърли с техничен шут, но не уцели вратата.

Блекпул бе по-добрият отбор в началото на втората част и успя да притисне съперника си. В 55-а минута Рейна трябваше да се намесва след удар на Адам, а секунди по-късно Воън отблизо шутира, но стражът на гостите отново демонстрира класа. Ливърпул отвърна с коварен удар на Торес в 60-а минута. Кингстън обаче внимаваше и спаси. В 69-а минута След балонно центриране в полето на "мърсисайдци" топката бе свалена към непокрития Кембъл, който с глава я прати във вратата за 2:1. "Мандарините" контролираха мача до края и заслужено спечелиха трите точки. /БЛИЦ