Манчестър Сити победи с 3:2 като гост Блекпул в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" събраха 17 точки и се изкачиха на второто място във временното класиране, изоставайки само с 2 от лидера Челси, който вчера не успя да победи Астън Вила - 0:0.

В герой за Манчестър Сити отново се превърна Карлос Тевес, който се отчете с 2 гола срещу новака във Висшата лига. Третото попадение за гостите реализира Давид Силва. За домакините точни бяха Марлън Херууд и Гари Тейлър-Флетчър.

Титуляр за Блекпул срещу Сити започна Елиот Гранден. Бившият футболист на ЦСКА остана на терена до 66-ата минута, когато отстъпи мястото си на Херууд. Гранден и съотборниците му обаче не успяха да удържат Тевес, който след днешните си 2 попадения вече има 7 на сметката си от началото на сезона във Висшата лига и е едноличен лидер при голмайсторите. С по 6 попадения са Димитър Бербатов, както и Флоран Малуда и Дидие Дрогба от Челси.

След малко повече от час игра на "Блумфилд Роуд" попадение все още не беше паднало. В 67-ата минута обаче Манчестър Сити успя да открие резултата. Карлос Тевес реализира след асистенция на Давид Силва. Малко след това изстрел на Джеймс Милнър се отби в напречната греда.

В 78-ата домакините изравниха. Марлън Херууд засече с глава центриране на Чарли Адам от пряк свободен удар - 1:1. 120 секунди по-късно "гражданите" отново поведоха в резултата. Тевес се пребори за топката пред наказателното поле на Блекпул и стреля от дистанция, тя се отби в крак на бранител и влетя в мрежата на Матю Джилс. Последваха още две греди за Манчестър Сити. Удариха ги Тевес и Давид Силва. Последният обаче успя да вкара в 90-ата минута след асистенция на Джеймс Милнър - 1:3. В 93-ата домакините стигнаха до още един гол. Вкара го Гари Тейлър-Флетчър, оформяйки крайното 2:3. Така Блекпул записа четвърта загуба от началото на сезона и заема 10-ото място във Висшата лига с 10 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Арсенал – Бирмингам 2:1
0:1 Никола Жигич (33), 1:1 Самир Насри (41-дузпа), 2:1 Маруан Шамак (47)

Болтън – Сток Сити 2:1
1:0 Чунг-Йонг Лий (22), 1:1 Рори Делап (48), 2:1 Иван Класнич (90)

Фулъм – Тотнъм
1:2
1:0 Диоманси Камара (30), 1:1 Роман Павлюченко (31), 1:2 Том Хъдълстоун (64)

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:2
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Нани (25), 2:1 Патрис Евра (50-автогол), 2:2 Сомен Чой (55)

Нюкасъл – Уигън 2:2
0:1 Чарлз Н`Зогбиа (22), 0:2 Чарлз Н`Зогбиа (23), 1:2 Шола Амеоби (72), 2:2 Фабрицио Колочини (90)

Уулвърхемптън – Уест Хям 1:1
1:0 Матю Джарвис (10), 1:1 Марк Ноубъл (53-дузпа)

От 17 октомври (неделя)
1:0 Тим Кейхил (34), 2:0 Тим Кейхил (50)
0:1 Карлос Тевес (67), 1:1 Марлън Херууд (78), 1:2 Карлос Тевес (79), 1:3 Давид Силва (90), 2:3 Гари Тейлър-Флетчър (90+3)