Блекпул на два пъти наваксваше изоставане в резултата, но победи Кардиф с 3:2 във финалния плейоф на “Уембли” и спечели промоция във Висшата лига.

Бред Ормерод вкара победния гол в 45-ата минута и сложи край на 39-годишното чакане на “мандарините” за изява в английския елит. Участието във Висшата лига гарантира на тима 90 милиона паунда от търговски права и други приходи.

Кардиф откри резултата още в 9-ата минута с гол на рекордната си покупка Майкъл Чопра, но четири минути по-късно Чарли Адам изравни от фаул.

Джо Ледли отново изведе “сините птици” напред в резултата с попадението си в 37-ата минута. Авансът на Кардиф отново оцеля само 4 минути и Гари Тейлър-Флетчър се разписа с глава при разбъркване в наказателното поле. В края на първата част дойде и попадението на Ормерод.

Така Блекпул се присъедини към Нюкасъл и Уест Бромич,   които си бяха гарантирали класиране във Висшата лига благодарение на класирането си в редовния сезон на Чемпиъншип./БЛИЦ