Блекпул стана вторият финалист в плейофа за класиране във Висшата лига, където ще спори с Уест Хям. "Мандарините" се класираха за финала на стадион "Уембли", след като измъкнаха равенство 2:2 в реванша на "Сейнт Андрюс" от полуфинала срещу Бирмингам. В първия мач "оранжевите" спечелиха с 1:0 и с общ резултат 3:2 се класираха напред, където ги очакват "чуковете", елиминирали Кардиф с общ резултат 5:0.

При гостуването на "Сейнт Андрюс" гостите от Блекпул поведоха с два гола. Точни за селекцията на Йън Холоуей бяха Стивън Доби в 45-ата и Мат Филипс в 48-ата.

Последваха силни минути за домакините от Бирмингам, които се добраха до равенството 2:2 след попадения на Никола Жигич в 64-ата и Къртис Дейвис в 73-ата минути. До края обаче нов гол не падна и Блекпул успя да елиминира селекцията на Крис Хютън.

Решителният сблъсък за място във Висшата лига между Уест Хям и Блекпул ще се състои на 19 май на "Уембли".

szólj hozzá: Birmingham Blackpool 2:2 GOALS