Отличен подарък поднесоха футболистите на Байерн на своя треньор Юп Хайнкес. Баварците разtag_reuters.com_0000_binary_GM1E92N1SY901_BASEIMAGE.jpgгромиха с 6:1 Вердер (Бремен) в мача от 23-ия кръг, който се превърна в двубой под номер 1000 за специалиста като футболист и наставник в Бундеслигата. Единствен пред 67-годишния стратег е друга легенда - Ото Рехагел, който е със само 33 срещи повече. В Германия обаче не се съмняват, че Хайнкес ще задмине постижението и ще се превърне в номер 1.

Иначе Байерн имаше тотално превъзходство и в рамките на три минути вкара два гола. Резултата на "Алианц Арена" откри завърналият се сред титулярите в първенството Ариен Робен, който от близко разстояние не сбърка в 25-ата минута. Само четири по-късно испанският национал Хави Мартинес удвои с глава след асистенция на холандеца.

В самия край на първата част положението за гостите стана още по-сериозно, защото Продъл беше изгонен за нарушение срещу откъсващия се Марио Гомес. Именно германският национал бе в основата на класиката в началото на втората част, когато след него изстрел Тиодор Гебре Саласие си вкара автогол. Само 120 секунди по-късно пък нападателят покачи на 4:0.

Все пак гостите се отсрамиха в 58-ата. Не добре изчистена топка от Данте позволи на бременци да организират разиграване, от което Кевин де Брюн намали на 1:4. В 86-ата оформи Франк Рибери с воле покачи на 5:1, а малко след това Марио Гомес оформи крайното 6:1 след нова асистенция на Робен.

В класирането разликата с втория Борусия (Дортмунд) е вече 18 точки, след като активът на Байерн се закръгли на 60 т. Шампионът на Германия обаче има мач по-малко. Вердер от своя страна е с 28 на 12-ата позиция.

Байерн (Мюнхен) - Вердер 6:1
1:0 Робен 25, 2:0 Мартинес (29), 3:0 Саласие (49-авт.), 4:0 Гомес (51), 4:1 Де Брюн (58), 5:1 Рибери (86), 6:1 Гомес (89)
Хановер 96 - Хамбургер 5:1
1:0 Диуф (7), 1:1 Ван дер Ваарт (13), 2:1 Хушти (39-д), 3:1 Конан (45), 4:1 Конан (68), 5:1 Абделаоуе (85)
Аугсбург - Хофенхайм 2:1
1:0 Донг-Вон Жи (45), 2:0 Мьолдерс (79), 2:1 Де Камарго (90+2)
23.02.13
19:30 ч.
Шалке 04 - фортуна Дюселдорф (Евроспорт 2 България)
Баланс: 37 мача, 17 победи за Шалке 04, 11 равенства, 9 победи за Фортуна Дюселдорф
24.02.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонх) - Борусия Дортмунд (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 26 победи за Борусия Мьонх, 27 равенства, 28 победи за Борусия (Д)
24.02.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Леверкузен (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Леверкузен

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК