Божидар Краев дебютира по блестящ начин по терените в Португалия. Българският национал донесе победата на Жил Висенте с 3:2 над Авеш в мач от Купата на Лигата. Краев се разписа в 90-ата минута, превръщайки се в герой още в първата си среща за новия си отбор.

Юношата на Левски е преотстъпен на португалците от датския Мидтиланд.

22-годишният Краев започна титуляр за Жил Висенте и изигра силен мач. Българинът първо асистира за 1:1 в 63-ата минута на Лима, след като противникът беше повел в 53-ата чрез Уелинтон Жуниор. Тимът на Краев стигна до пълен обрат в 72-ата минута, когато точен беше бразилецът Лоуренси. Само три минути след това Авеш стигна до 2:2 чрез Пеу.

Секунди преди края на мача Краев донесе успеха на Жил Висенте. Атакуващият халф отбеляза красив гол с удар извън наказателното поле и класира тима си напред в турнира. Краев и съотборниците му продължават в груповата фаза на Купата на Лигата в Португалия.