Българският вратар Петър Денчев изигра изключително силен мач за Навбахор (Намангам), който обаче загуби с 0:1 от Насаф (Карши). Двубоят бе от 17-ия кръг на Висшата лига на Уезбекистан.

След като в самото начало на срещата Денчев спаси дузпа на Артур Геворкян, в края й, отново при наказателен удар, късмет не го покри. Пловдивчанинът усети ъгъла на изстрела, но малко не му достигна да разочарова Геовркян за втори път. Интересен факт е, че капитанът на домакините не бе пропускал от бялата точка от 5 години. И така с попадение в 88-ата минута носителят на купата на Азиатските конфедерации за 2011 година се поздрави с успеха.

Денчев бе блестящ по време на целия мач, който в по-голямата си част се игра пред неговата врата. Признание за отличната му работа, независимо от гола, е, че бе определен за Играч на срещата. Официалният сайт на Насаф и местната преса също отбелязаха белстящите изяви на 25-годишния футболист.

В класирането отборът на Петър Денчев е девети с 19 точки. В следващия 18-кръг Навбахор е домакин на Металург.