Българският национал Мартин Петров изигра силен мач за Манчестър Сити и се отчете с гол и асистенция при победата с 3:1 срещу Уест Хям.

Двубоят бе последен от седмия кръг на Висшата лига в Англия и се игра пред 42 745 зрители на "Ийстлендс".

Мениджърът на "гражданите" Марк Хюз за първи път този сезон пусна лявото крило сред титулярите и със сигурност е останал доволен от изявите му.

Марто остана на терена до последния съдийски сигнал и с представянето си подсказа, че заслужава и занапред да е в стартовите единадесет на тима си.http://cache.daylife.com/imageserve/02Gp5Ya8rT8Y9/610x.jpg

Oще в 5-ата минута българинът проби по лявото крило и поднесе топката по земя на Карлос Тевес, който откри от близко разстояние.

Попадението бе първо за аржентинеца с екипа на Сити след трансфера му това лято от градския съперник - Манчестър Юнайтед. В 17-ата минута Марто стреля към вратата на гостите, но неточно.

В 24-ата "чуковете" изравниха чрез Карлтън Коул след груба грешка на бранителите в светло синьо. Диаманти центрира от фаул, топката попадна в Радослав Ковач, който стреля, а оставеният сам пред голлинията Коул я прати в мрежата на Сити - 1:1.

В 32-ата минута Мартин Петров попадна в прегръдките на съотборниците си. Домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от изгодна позиция, като Марто застана зад топката и хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Робърт Грийн.

Преди почивката "гражданите" пропуснаха да http://cache.daylife.com/imageserve/04Yt1WzfqU4l9/610x.jpgреализират ново попадение. В 40-ата минута Мартин Петров изведе отлично Тевес, но той не успя да вкара.

Малко след това гол на Уест Хям бе отменен. Скот Паркър реализира, но попадението не бе зачетено от реферите, които видяха нарушение на Карлтън Коул в атака.

След почивката Марто и съотборниците му продължиха да напират към вратата на "чуковете" и заслужено стигнаха до нов гол. В 61-ата минута Тевес направи 3:1 с глава след центриране на http://cache.daylife.com/imageserve/01f33yxbureWz/610x.jpgКрейг Белами.

В 81-ата минута на терена се появи Роке Санта Круз. За парагвайския нападател това бе дебют с екипа на Манчестър Сити.

Четири минути преди края на мача Марто бе близо до вкарване на втори гол в срещата, но от изгодна позиция прати топката на сантиметри над напречната греда на вратата на "чуковете".

С прибавените три точки Манчестър Сити вече има 15 в актива си и заема петото място. В челото са Манчестър Юнайтед и Челси с по 18. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ

От събота, 26 септември
Портсмут – Евертън 0:1
0:1 Луи Саха (42)

Бирмингам – Болтън 1:2
0:1 Тамир Коен (10), 1:1 Кевин Филипс (84), 1:2 Чунг ЙонгЛи (86)

Блекбърн - Астън Вила 2:1
0:1 Гейбриъл Агбонлахор (3), 1:1 Кристофър Самба (24), 2:1 Дейвид Дън (89-дузпа)

Ливърпул - Хъл Сити 6:1
1:0 Фернандо Торес (12), 1:1 Джеовани (15), 2:1 Фернандо Торес (28), 3:1 Фернандо Торес (47), 4:1 Стивън Джерард (61), 5:1 Райън Бабел (88), 6:1 Райън Бабел (90)

Сток Сити - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Димитър Бербатов (62), 0:2 Джон О`Шей (77)

Тотнъм – Бърнли 5:0
1:0 Роби Кийн (18-дузпа), 2:0 Джърмейн Джинас (33), 3:0 Роби Кийн (74), 4:0 Роби Кийн (77), 5:0 Роби Кийн (87)

Уигън – Челси 3:1
1:0 Тайтъс Брамбъл (16), 1:1 Дидие Дрогба (47), 2:1 Уго Родайега (53-дузпа), 3:1 Пол Шарнър (90)

Фулъм – Арсенал 0:1
0:1 Робин ван Перси (52)
От неделя, 27 септември
Съндърланд – Уулвърхемптън 5:2
1:0 Дарън Бент (9-дузпа), 2:0 Кенуайн Джоунс (48-дузпа), 2:1 Джон Менса (50-автогол), 2:2 Кевин Дойл (55), 3:2 Кенуайн Джоунс (70), 4:2 Майкъл Търнър (73), 5:2 Дарън Бент (90)

Oт понеделник, 28 септември
Манчестър Сити - Уест Хям 3:1
1:0 Карлос Тевес (5), 1:1 Карлтън Коул (24), 2:1 Мартин Петров (32), 3:1 Карлос Тевес (61)