Владимир Бистров изигра първия си мач за Зенит след четиригодишно отсъствие и се отчете с гол при победата на тима от Санкт Петербург с 4:0 като гост на Химки в двубой от 20 кръг на руската Висша лига.

Трансферът на националът от Спартак (Москва) в Зенит занимаваше руската футболна общественост през цялата седмица, преди да бъде официално съобщен в петък.

Бистров започна като титуляр за тима от Санкт Петербург и тормозеше защитата на Химки, като изработи червени картони на Гапон и Сасони. В последната минута той принуди Максим Зиновиев да си отбележи автогол.

Фатик Теке откри резултата в 24-ата минута след атаката, започнала след пас с пета на Бистров към Зирянов, който намери Розина, асистирал на турския национал.

В 49-ата минута самият Бистров се разписа, след като получи дълъг извеждащ пас и простреля вратаря Михаил Комаров. В 69-ата минута Розина направи 3:0, а в 90-ата минута след удар на Бистров топката рикошира в Зиновиев отново се оказа във вратата на Химки./БЛИЦ

Предстоящи
В неделя: Спартак (Москва) – Рубин, Криля советов – Динамо (Москва), Ростов – ЦСКА (Москва)
В понеделник: Амкар – Спартак (Налчик)

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 40, 2.Спартак (Москва) 39, 3.ФК Москва 34, 4.ЦСКА (Москва) 33, 5.Локомотив (Москва) 30 и др.