Бившият футболист на ЦСКА и Литекс Петър Златинов се отчете с попадение за Интер (Баку) при победата на тима си с 2:0 над Карван в мач от 12 кръг на първенството на Азербайджан. Топеца вкара първия гол за тима си в срещата в 56-ата минута, а пет минути преди края  Роберт Пошкус се разписа за 2:0.

Друг българин – Иван Цветков, отпразнува раждането на своята дъщеря с два гола за Хазар (Ленкоран) при победата на тима си с 3:0 като гост на ФК Баку. Преминалият през Хееренвеен, Веендам, Цволе, Хелмонд, Спарта (Ротердам) и Сивасспор нападател се разписа в 57-ата и във втората минута на добавеното време. Минута преди втория гол на българина се разписа и бразилецът Марио./БЛИЦ

Симург – Габала 1:1
КЛАСИРАНЕ: 1.КАРАБАХ 26 точки, 2.Симург 24, 3.Интер (Баку) 23, 4.Габала 21, 5.Нефтчи (Баку) 19 и др.