Българите Георги Пашов и Цветелин Чунчуков изиграха нов силен мач за Академика (Клинчени), който спечели с 2:0 при визитата си на Астра (Гюргево) и записа трета поредна победа без допуснат гол в румънската Лига 1. Третият българин в състава Асен Чандъров остана резерва.

Пашов игра цял мач и се представи на отлично ниво в дясната зона на защитата, а Чунчуков влезе като резерва в средата на първото полувреме и асистира за първия гол в 86-ата минута, когато при контраатака Йован Маркович се разписа от малък ъгъл. В добавеното време Петришор Петреску (90+3) оформи крайния резултат след пас на Маркович.

Академика се изкачи на четвъртото място в класирането с 16 точки от десет срещи. Лидер е Университатя (Крайова) с 24 точки от девет мача.