Амкар с българите Георги Пеев и Захари Сираков поднесе изненадата в Русия, измъквайки 1:1 като гост на шампиона Зенит в мач от 20 кръг на Премиер лигата.

Двамата българи играха цял мач за гостите от Перм, а в 23-ата минута Пеев се отчете с асистенция. При изпълнението на пряк свободен удар той подаде към Александър Коломейцев, който с удар от 30 метра простреля Малафеев.

Точно преди почивката домакините от Санкт Петербург получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за фаул срещу Бухаров в наказателното поле. При изпълнението на наказателния удар Данко Лазович обаче би над вратата.

В 52-ата минута Александър Кержаков донесе точката на Зенит. Руският национал се разписа с глава, след като бе оставен непокрит при центриране отдясно.

С това равенство шампионите пропуснаха възможността да се изравнят с ЦСКА (Москва) на върха на класирането. “Армейците” са лидер с 42 точки, а Зенит е втори с 40. Амкар заема 11-о място с 21 точки./БЛИЦ