Българският национал Мартин Минчев направи страхотна асистенция при победата на Спарта (Прага) срещу Злин с 2:0 в чешкия елит.

В 47-ата минута домакините поведоха, след като Хараслин напредна по десния фланг и върна към Томаш Чванчара, който засече топката в мрежата на съперника.

Минчев бе в основата на второто попадение в 87-ата минута, което реши двубоя. Българинът влезе опасно в наказателното поле, топката първоначално му бе избита, той я достига и центрира буквално на главата на Якуб Пишек, който с глава вкара за 2:0. Той се появи на терена в 76-ата минута на мястото на Пешек.

След успеха си Спарта е на трета позиция с 50 точки, а Злин заема 11-о място с 25. Славия (Прага) и Виктория (Пилзен) имат по 57 точки на първите две места.