Българският нападател Андрей Гълъбинов дебютира за тима на Ливорно, който загуби у дома от Виченца с 0:1 в среща от италианската Серия “Б”. Гълъбинов премина през този трансферен прозорец в редиците на Ливорно от играещия в Серия “С” тим Лумецане. Той е юноша на ЦСКА, но през 2007 година е закупен от Болоня, откъдето преминава в Лумецане.

Българинът започна като титуляр и още в 9-ата минута можеше да се разпише, но бе изпреварен в последния момент от вратаря на гостите Русо. В 22-ата минута Гълъбинов бе задържан в наказателното поле на Виченца, но съдията не отсъди дузпа. На почивката 22-годишният нападател бе заменен от Берлингери. Това обаче не промени нещата и в 67-ата минута Виченца вкара победното си попадение чрез Солиго.

До края Ливорно не успя да вкара изравнителен гол. След загубата отборът на Гълбинов е на шесто място във временното класиране с актив от 35 точки, докато Виченца е на девета позиция с точка по-малко. /БЛИЦ