kievo.jpgБългарският нападател Радослав Кирилов игра седем минути за Киево при победата с 2:0 над Сасуоло в мач от 3 кръг на Купата на Италия.

18-годишният талант от Симитли дебютира с екипа на “летящите магарета” в официален мач, като в 83-ата минута замени Давиде Москардели.

Очаква се скоро Кирилов, който играе за юношите старша възраст на Киево, да изиграе и първия си мач в Серия “А”. Досега единствените българи, участвали в двубой от италианския елит са Николай Илиев, Христо Стоичков и Валери Божинов.

Москардели бе автор на втория гол за тима си в 79-ата минута. Минута преди почивката Давиде Мандели бе открил резултата в мача.

Съперник на Киево в следващата фаза на турнира ще бъде втородивизионния Новара, който вчера отстрани Чезена след продължения. /БЛИЦ