Льовен загуби драматично у дома от Генк с 2:3 в мач от 32-ия кръг на белгийския елит. Българският национал Кристиян Малинов започна като титуляр за домакините и игра до 63-ата минута, когато вместо него на терена се появи Муса Ал-Тамари.

Норвежецът Кристиан Торствед (7) откри за Генк след асистенция на Тео Бонгунда, а този резултат се запази дълго време. Ксавие Марсе (74) изравни, но след това после Бонгунда (81) и Пол Онуачу (83) се разписаха в рамките на две минути, за да осигурят трите точки за гостите. Тома Анри (90+2) върна едно попадение в добавеното време и оформи крайния резултат.

След загубата Льовен е на седмо място с 45 точки. Шарлероа на Иван Горанов е 11-и с 42 точки, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски е на 16-а позиция с 32, последната над чертата на изпадащите. Генк е трети с 53 точки, а лидер е ФК Брюж със 73.