Любопитна развръзка се получи в мача между Рапид (Букурещ) и Университатя (Клуж) от румънския елит. Домакините поведоха с 2:0, но в крайна сметка загубиха с 2:3 от тима на Пламен Илиев. Бившият вратар на Левски и Лудогорец пази вратата на Университатя, който е седми в класирането с 23 точки. Рапид е с 30 на третата позиция.

В 14-ата минута Джейсън Папо напредна и стреля извън наказателното поле, а топката се отклони от бранител на Университатя и стана неспасяема за Илиев. Малко по-късно Александру Йоница засече центриране от десния фланг и вкара втори гол за домакините - 2:0.

Началото на обрата беше поставено в 40-ата минута с гол на Даниел Попа. Той получи пас на празна врата от Доринел Оанчеа и нямаше как да сгреши.

Малко след почивката Александру Кипчиу се оказа на точното място след удар в напречната греда на негов съотборник и направи 2:2.

В 73-ата минута Янис Стойка наказа поредната грешка в защитата на Рапид и донесе победата на Университатя (Клуж).